W Kusmi lubimy zadowolić każdego i każdy gust. Dlatego tak ważne jest, abyśmy oferowali smaczne mieszanki, które są zarówno dobre dla Ciebie, jak i dla naszej planety. W podejściu do odpowiedzialności za środowisko wszystkie nasze mieszanki są certyfikowane jako organiczne i są aromatyzowane w naszych warsztatach w Normandii.

Tak narodziła się zielona herbata Matcha Bio by Kusmi, ekologiczna japońska zielona herbata w proszku, którą można spożywać w tradycyjny (lub nie!) sposób. Czysta herbata, a nie mieszanka, ale łącząca wiele składników w nieskończoność przepisów!

Przeczytaj też: Matcha, zielona herbata znana ze swoich dobroczynnych właściwości

Matcha mania

Dzięki matchamanii powstało wiele odmian napojów matcha. W szczególności zaproponowaliśmy Wam przepis na dalgona matcha, inspirowany bardzo popularną południowokoreańską kawą z bitą śmietaną.

Miłośnikom latte, ale nie tylko, dzisiaj proponujemy przepis na herbatę matcha latte chai, dzięki któremu szybko zapomnisz o codziennej porannej kawie. Sceptycy? Udowodnimy Ci to w mniej niż 5 minut!

Składniki do przygotowania chai matcha latte:

1 łyżeczka organicznej zielonej herbaty matcha w proszku

1 torebka czarnej herbaty chai, polecamy nasz kojący Kashmir Chai

½ szklanki gorącej wody

½ szklanki mleka

1 łyżeczka syropu waniliowego

Zacznij od zaparzania torebki czarnej herbaty chai w pół szklanki gorącej wody przez 3 minuty. W misce przesiej łyżeczkę organicznej matchy w proszku. Pozwoli to uniknąć napotkania gorzkich grudek matcha. Następnie wlej gorącą czarną herbatę chai i mieszaj trzepaczką, aż uzyskasz pienisty ciemnozielony płyn.

Od Ciebie zależy, czy wolisz kojący gorący napój, czy energetyzujący zimny napój.

Na mrożoną chai matcha latte:

Wystarczy wyjąć mleko z lodówki i wlać 300 ml do szklanki (z kostkami lodu, jeśli chcesz). Następnie dodaj przygotowaną wcześniej mieszankę chai-matcha z 1 łyżeczką syropu waniliowego. Wymieszaj wszystko razem i ciesz się matcha latte, która jest równie orzeźwiająca, co pożywna!

Chai Matcha Latte

Na gorącą matcha latte:

Podgrzej 300 ml mleka i przelej do szklanki. Dodaj przygotowaną w poprzednim kroku mieszankę herbaty chai-matcha z 1 łyżeczką syropu waniliowego. Wymieszaj wszystko razem za pomocą spieniacza do mleka, aby uzyskać najdelikatniejszą matcha latte, jaką kiedykolwiek będziesz smakować!

Więc co o tym myślisz ? Podołaliśmy wyzwaniu?