Co zawiera zielona herbata? Zielona herbata jest wytwarzana z liści krzewu herbacianego, które zostały wysuszone po zbiorach. Ale jeśli przyjrzysz się bliżej tym liściom, zobaczysz, że zawierają one polifenole lub katechiny, a dokładniej EGCG (cząsteczki organiczne powszechnie występujące w roślinach), a także witaminy, pierwiastki śladowe i minerały i… teinę!

Czym jest teina, cząsteczka występująca we wszystkich zielonych herbatach?

Teina jest obecna w liściach zielonej herbaty i jest uwalniana po zanurzeniu ich w gorącej wodzie. Teina jest uważana za główny aktywny składnik herbaty. Jest to alkaloid, substancja organiczna pochodzenia roślinnego. Szczególną cechą alkaloidów jest to, że wszystkie te cząsteczki zawierają co najmniej jeden atom azotu. Dlaczego więc mówi się, że herbata zawiera kofeinę?

Co zawiera zielona herbata – Czy teina i kofeina to to samo?

Chociaż przez pewien czas sądzono, że jest odwrotnie, teina i kofeina to ta sama cząsteczka. Różnica między tymi dwoma gorącymi napojami – najczęściej spożywanymi na świecie – polega na tym, że kawa zawiera ich więcej: trzy do czterech razy więcej niż filiżanka herbaty. Zielona herbata nie jest więc stymulantem. Działanie herbaty jest znacznie bardziej rozproszone i stałe w czasie, podczas gdy kawa zapewnia “zastrzyk energii”. Istnieją również różnice w stężeniu między różnymi rodzajami herbaty: czarna herbata jest najbogatsza w teinę (głównie dlatego, że uwalnia ją szybciej), przed zieloną herbatą i białą herbatą, która jest uważana za “najlżejszą”.

Filiżanka zielonej herbaty zapewni ci energetyczny spokój przez cały dzień. Możesz więc uniknąć nerwowości, która może towarzyszyć filiżance kawy!

Co zawiera zielona herbata

Czy pobudzające działanie zielonej herbaty jest takie samo dla każdego?

Odczuwana stymulacja, szybkość wchłaniania teiny i tolerancja będą różne dla każdego. Podczas gdy niektórzy ludzie szukają pobudzającego, energetyzującego efektu zielonej herbaty, ponieważ jest on uważany za korzystny, inni mogą wręcz przeciwnie, chcieć się bez niego obejść. Dotyczy to osób wrażliwych na kofeinę, które mogą obawiać się problemów z zasypianiem. Czarna herbata jest bardzo dobrą alternatywą dla osób szukających napoju w połowie drogi między zieloną herbatą a kawą.

Korzyści płynące ze spożywania zielonej herbaty

Niezależnie od tego, czy pochodzą z Chin, Indii czy Japonii, wszystkie zielone herbaty mają wiele zalet dla zdrowia i ciała. Bogate w przeciwutleniacze, pomagają zwalczać działanie wolnych rodników i przedwczesne starzenie się komórek. Działając moczopędnie i odtruwająco, pomagają wyeliminować toksyny z organizmu. Wreszcie, zielone herbaty są znane ze swojego korzystnego wpływu na trawienie.

Organiczne zielone herbaty Kusmi Tea

Aby w pełni wykorzystać zalety zielonej herbaty, Kusmi Tea zaleca wybór herbaty organicznej. Etykieta organiczna gwarantuje herbatę wolną od pestycydów i liczne kontrole jakości podczas procesu produkcji. Możesz więc pić swoją filiżankę z całkowitym spokojem!

Co zawiera zielona herbata? Zielone i czarne herbaty zawierają teinę, ale w mniejszych ilościach niż kawa. Teina odgrywa ważną rolę w organizmie i naszym zdrowiu, zapewniając dawkę energii w naszym codziennym życiu. Odkryj naszą gamę organicznych zielonych herbat Kusmi Tea, pokochasz je!

Sprawdź nową zieloną herbatę z witaminą C!