Array ( )
Wyświetlanie wszystkich wyników: 15
Biała herbata, brzoskwinia, morela
100 g do wypełnienia puszki
Biała herbata, mango, marakuja
Herbata różana
120 g do wypełnienia puszki
Organiczna biała herbata truskawkowa z jeżyną i czarną porzeczką
20 saszetek
100 g w puszce
Asortyment naturalnych organicznych herbat
24 saszetki
Biała herbata, bergamotka
90 g w puszce
Herbaty i infuzje w saszetkach
120 g w puszce
Biała herbata nazywana jest również herbatą młodości, dzięki witaminie C lub polifenolom, które chronią organizm przed wolnymi rodnikami, czyli starzeniem się organizmu. Nazwa białej herbaty pochodzi od jej charakterystycznego wyglądu – młode pączki jej listków, są pokryte srebrzystobiałym meszkiem. Kolor naparu nie jest jednak biały wbrew częstym przypuszczeniom, a jasny, słomkowo-żółty. Smak herbaty białej jest niezwykle delikatny i subtelny, zazwyczaj z nutami owocowymi i kwiatowymi.
Tak jak inne herbaty, ma wiele właściwości zdrowotnych, obniżające ciśnienie krwi i cholesterol oraz pomaga w procesie relaksacyjnym. Dzięki nieskomplikowanemu procesowi powstawania jej atutem jest niski stopień przetworzenia, co sprawia, że zachowuje wiele substancji odżywczych.
Biała herbata jest robiona z młodych listów a właściwie pąków. Zawiera bardzo dużo polifenoli, które są silnymi przeciwutleniaczami niszczącymi wolne rodniki, odpowiedzialne za stres oksydacyjny, starzenie się organizmu i wiele chorób.
W białej herbacie znajdziemy również wiele mikroelementów – mangan i fluor oraz niacynę, czyli witaminę B3, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego. Zawartość witaminy C wspomaga układ odpornościowy organizmu i łagodzi napięcia. Regularne picie białej herbaty pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu i poprawia wygląd cery, a stosowana zewnętrznie działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie.
Napar białej herbaty przygotowujemy w proporcji: jedna mała łyżeczka suszu na filiżankę (ok. 120 ml). Temperatura wody powinna wynosić od 80°C do 90°C, a czas parzenia herbaty białej wynosi od 2 do 5 minut. Jeżeli chcemy zwiększyć moc przygotowywanego naparu, użyjmy więcej liści, a nie wydłużajmy czasu parzenia.
Białą herbatę możemy parzyć nawet kilka razy, ale powinniśmy wydłużać każde kolejne parzenie o następne 30- 60 sekund.