Array ( )
W Kusmi jesteśmy zaangażowani w sprawy które są szczególnie bliskie naszym sercom: człowiekowi i planecie. Pracownicy, klienci i partnerzy jednoczą się z nami dla wspólnego celu: aby mieć pozytywny wpływ na otaczający nas świat. Wypij swoją ulubioną herbatę i przygotuj się: przeprowadzimy Cię przez naszą ekologiczną transformację.
Nasze działy zakupów i jakości interweniują w całym procesie selekcji poprzez rygorystyczny wybór naszych surowców i dostawców.
Nasi dostawcy są najlepsi w doborze najsmaczniejszych owoców i kwiatów oraz najlepszych przypraw, z których potrafią wydobyć olejki eteryczne czy najwyższej jakości naturalne aromaty. Dlatego nasi smakosze nieustannie poszukują nowych mieszanek, aby tworzyć smaki, które są zarówno pyszne, jak i zaskakujące!
Zobowiązujemy się do współpracy z dostawcami zgodnie z naszą Kartą Jakości. Karta ta określa nasze specyfikacje w zakresie jakości i bezpieczeństwa żywności oraz zobowiązuje nas do przeprowadzenia bardzo rygorystycznego procesu kwalifikacji, a także regularnych ocen i audytów.
Aby zagwarantować stałą jakość naszych dostaw, każda partia surowców jest weryfikowana przez nasz dział jakości przy zakupie, a następnie sprawdzana przy odbiorze w naszych warsztatach produkcyjnych w Le Havre, za pomocą kilku kontroli (analitycznej, wizualnej i smakowej) w celu zapewnienia Ci najlepszych możliwych organicznych herbat i infuzji.
Pozyskujemy liście herbat wyłącznie z krajów produkujących i nie idziemy na kompromis w zakresie jakości naszych mieszanek. Pod życzliwym patronatem WWF France podjęliśmy także decyzję o przejściu na dostawę herbaty, która szanuje środowisko i producentów. To cenne wsparcie pozwoliło nam przez dwa lata zbliżyć się do naszego celu, jakim jest w pełni organiczny asortyment.
Dziś prawie wszystkie bazy naszych herbat i infuzji są organiczne, nasze aromaty są naturalne, a naszym pragnieniem jest być (jeszcze bardziej) bez zarzutu. Certyfikat Ecocert oraz logo AB i Eurofeuille pojawiły się również na naszych pudełkach herbaty i opakowaniach.
Kusmi Tea uzyskała również certyfikat ISO 22000 dotyczący bezpieczeństwa żywności.
Utrzymanie świeżości herbaty w możliwie najbardziej higieniczny sposób dzięki opakowaniu w 100% wolnym od plastiku nie jest łatwe. Nie przyznajemy się do porażki: pamiętamy o celu „zero odpadów” i obecnie badamy kilka technik, aby ograniczyć lub nawet całkowicie wyeliminować użycie plastiku.
Jesteśmy na dobrej drodze, ponieważ dzisiaj oferujemy opakowania kartonowe nadające się do recyklingu oraz szereg organicznych herbat sypkich pakowanych w metalowe puszki, które można poddawać recyklingowi w nieskończoność. Niedawno zastąpiliśmy plastik wewnątrz i na zewnątrz naszych pudełek na metalowy system uszczelniający, który ma na celu utrzymanie każdej drobinki sypanej herbaty wewnątrz pudelka.
We Francji kontynentalnej wybraliśmy ARRONDI do wspierania projektów charytatywnych, które zawsze są zgodne z wartościami, którymi dzielimy się z naszymi klientami i partnerami.
ROUNDED to kolejny solidarnościowy program, którego jesteśmy częścią. Oparty jest na prostej zasadzie: nasi klienci mają możliwość dokonania mikrodarowizny przy kasie w jednym z naszych sklepów i na naszej stronie internetowej. 100% zebranych środków przekazujemy wspieranym przez nas stowarzyszeniom. To proste, szybkie i zjednoczone, czego chcieć więcej?
Takie rozwiązanie pozwala naszym klientom uczestniczyć w naszych projektach.
Kwestie środowiskowe są w centrum wszystkiego, co robimy. Dlatego Kusmi zdecydowała się zostać patronem jednej z flagowych inicjatyw WWF, projektu TX2, którego celem jest walka o przetrwanie gatunku tygrysa, kultowego zwierzęcia w regionach produkujących herbatę. W 2020 roku nasza organiczna czarna herbata Tchaï of the Tiger we współpracy z WWF France urzeczywistniła to zobowiązanie. Za każde zakupione pudełko 1 € jest przekazywane na projekt Tx2.
Nasz cel? Podwoić populację dzikich tygrysów do 6000 zwierząt do 2022 roku, następnego roku chińskiego horoskopu tygrysa. Aby to osiągnąć, Kusmi Tea współpracuje z WWF. Celem projektu jest nie tylko ochrona populacji tygrysów, ale także zmniejszenie liczby ich ofiary, poprzez lepsze zarządzanie obszarami chronionymi i wzmocnienie walki z kłusownictwem.