Czy słyszałeś o białej herbacie? Ta minimalnie przetworzona herbata charakteryzuje się delikatnym smakiem i właściwościami gaszącymi pragnienie. Biała herbata charakteryzuje się niskim poziomem utleniania, dzięki czemu przynosi niespodziewane korzyści. Biała herbata właściwości zdrowotne – Dowiedz się więcej o tym napoju!

Biała herbata: delikatny napój

Biała herbata jest najdelikatniejszą ze wszystkich herbat. Młode pędy i pąki są starannie zrywane ręcznie wiosną, tuż przed kwitnieniem. Herbata ta zawdzięcza swoją nazwę lekkiemu białemu meszkowi, który pokrywa jej liście w czasie zbiorów. Biała herbata jest najmniej przetworzoną herbatą. Istnieją tylko dwa etapy przetwarzania:

  • więdnięcie, które tradycyjnie odbywa się na świeżym powietrzu (lub czasami w pomieszczeniu o kontrolowanej temperaturze).
  • Następnie suszenie, które pozwala na wysuszenie herbaty (najpierw na słońcu, a następnie w cieniu), zapakowanie i zakonserwowanie.

Dlaczego biała herbata jest tak ceniona na świecie?

Jeśli więc biała herbata wymaga mniejszej liczby etapów produkcji, dlaczego jest tak popularna? Dzieje się tak dlatego, że te dwie fazy zachodzą stopniowo, zgodnie z naturalnym rozwojem liści. Biała herbata jest poddawana tak delikatnym zabiegom, że ulega jedynie lekkiemu utlenieniu na powierzchni. I właśnie to czyni ją tak wartościową. Napar z białej herbaty o jasnożółtym kolorze oferuje na podniebieniu słodkie nuty kwiatowe, nasycone świeżością i wyrafinowaniem. Chińczycy szczególnie cenią ją latem, gdy piją biała herbatę, aby ugasić pragnienie.

Biała herbata właściwości

Biała herbata Właściwości zdrowotne – Odkryj smak i zalety białej herbaty

Ponieważ liście białej herbaty poddawane są bardzo niewielkiej obróbce, zachowują one maksimum składników odżywczych, właściwości i korzyści. Mówi się, że ten napój wellness ma wiele zalet!

Biała herbata, Twój sprzymierzeniec w odchudzaniu

Badanie wykazało, że ekstrakt z białej herbaty może pomóc rozbić tłuszcz i ograniczyć tworzenie nowych komórek tłuszczowych.

Napój dla pięknej cery

Kiedy kolagen i elastyna w skórze ulegają uszkodzeniu, mogą pojawić się zmarszczki i drobne linie. Biała herbata hamuje aktywność enzymów, które uszkadzają kolagen i elastynę. Dziękujemy białej herbacie.

Herbata dla zdrowia serca

Mówi się, że biała herbata obniża poziom złego cholesterolu. Cholesterol obciąża serce poprzez utrudnianie zdrowego krążenia krwi. Może to prowadzić do chorób układu krążenia, takich jak niewydolność serca, zawały serca i udary mózgu….. Wydaje się, że osoby pijące trzy lub więcej filiżanek herbaty dziennie mają o 21% niższe ryzyko chorób serca.

Napój, który wzmacnia Istotę szarą

Katechiny zawarte w białej herbacie mają pozytywny wpływ na zdrowie mózgu. Uważa się, że ich działanie przeciwutleniające chroni neurony przed stresem oksydacyjnym.

Piękny uśmiech

Bogata we fluor biała herbata pomaga chronić zęby przed ubytkami i atakami kwasów. Katechina zawarta w białej herbacie jest silnym przeciwutleniaczem, który może przywrócić uśmiech do dawnej świetności! Delikatna, elegancka i cnotliwa – biała herbata ma to wszystko! Niska zawartość teiny i brak kofeiny sprawiają, że białą herbatą można delektować się o każdej porze dnia.

Biała herbata Kusmi Tea – Odkryj swój ulubiony smak i delektuj się nim każdego dnia

Odkryj całą gamę herbat białych Kusmi. Dla miłośników owocowych smaków, Tropical White jest tym, czego potrzebujesz! Ta biała herbata o smaku mango i marakui zachwyci Twoje kubki smakowe! Jeśli wolisz delikatne i kwiatowe smaki, nie czekaj dłużej i przygotuj sobie filiżankę naszej Białej Herbaty Alain Ducasse z nutami malin i róży. Wreszcie, dla tych, którzy już znają naszą czarną herbatę Anastasia, odkryj jej wersję z białą herbatą White Anastasia dla jeszcze większej słodyczy!

Biała herbata właściwości