Zielona herbata wydaje się być coraz częściej stosowana w kosmetykach, dzięki swoim właściwościom łagodzącym, przeciw zaczerwienieniom i stanom przeciwzapalnym. Mało mówi się o tym że czarna herbata również jest pełna korzyści dla skóry. 

Odkryj naszą gamę: organiczne czarne herbaty Made in France!

Jak korzystnie czarna herbata wpływa na naszą skórę?

Jak zapewne wiesz, gwiazdą herbat kosmetycznych jest matcha. Silniejsza w smaku i bardziej skondensowana w składnikach aktywnych niż standardowa zielona herbata, jest bogata w przeciwutleniacze, znane z tego, że regulują nadmiar sebum i oczyszczają naskórek. Choć mniej skoncentrowana, czarna herbata zawiera również przeciwutleniacze. Cząsteczki te są wytwarzane przez roślinę herbacianą w celu obrony przed różnymi atakami (grzyby, owady, choroby itp.). Na ludziach przeciwutleniacze działają jak „tarcza” na kilku poziomach ciała. Na skórze zachowałyby młodość, walcząc z wiotczeniem i powstawaniem zmarszczek. Te pożądane właściwości uaktywnią się, gdy pijesz gorącą lub zimną herbatę, ale także wtedy, gdy liście herbaty są nakładane bezpośrednio na skórę lub włosy. Czy ten naturalny przepis przyniesie pozytywne efekty? Niewiele tracisz, próbując!

Maska z czarnej herbaty do skóry

Jeśli jesteś początkujący, najprościej zacząć od ultra prostej maski, która obudzi Twoją skórę. Podstawą maski jest zaparzana czarna herbata, do której najlepiej dodać gęstą podstawę ułatwiającą aplikację. Może to być zielona glinka (znana ze swoich właściwości oczyszczających), organiczny jogurt grecki, pokruszone kiwi (bogate w witaminę C) czy gęsty miód, który dogłębnie odżywi skórę. Po nałożeniu na twarz pozostaw mieszankę na 5 do 10 minut przed spłukaniem. Najbardziej doświadczeni w kosmetyce naturalnej potrafią dobrać olejki zgodnie ze specyficznymi potrzebami każdej skóry: ze słodkich migdałów, by ją odżywić, olejek z dzikiej róży, który działa przeciwstarzeniowo, olejek jojoba, by zwalczać trądzik…

Plastry z czarnej herbaty na oczy

Inny pomysł: zachowaj torebki z czarną herbatą, a następnie użyj ich jako korektorów, przeciw obrzękom. Schłodź je w lodówce, a następnie nałóż pod oczy na 15 minut.

Maska ​​do włosów z czarnej herbaty

Czarną herbatę można dodać do już zrobionych maseczek do włosów lub może ona stać się głównym składnikiem domowej receptury.  Sama czarna herbata jako bardzo płynny napar będzie bardziej przypominać wodę do płukania. Zalej więc torebkę herbaty w filiżance, a następnie dodaj ocet jabłkowy (znany z tego, że nadaje połysk włosom), organiczne jajko lub odżywczy organiczny olej kokosowy. Po umyciu szamponem spłucz całą długość mieszanką do włosów. Pozostaw na 5 minut przed spłukaniem czystą wodą. (Jeśli zdecydowałeś się na jajko, spłucz zimną lub letnią wodą, aby uniknąć nieprzyjemnego efektu!) Twoje włosy będą Ci wdzięczne!

Jaką czarną herbatę wybrać dla skóry?

Niezależnie od tego, czy pijesz, czy nakładasz na ciało (skórę lub włosy), radzimy wybrać organiczną czarną herbatę z upraw ekologicznych. Pozwala to uniknąć pozostałości chemicznych i pestycydów, które wciąż są zbyt obecne w rolnictwie przemysłowym. W Kusmi Tea wszystkie nasze herbaty czarne i herbaty zielone są ekologiczne, pakowane we Francji i pakowane w ekologiczny sposób. Co wiecej ? Wreszcie, zdecyduje się na organiczną czarną herbatę bez przypraw, aby uniknąć podrażnień. Nasze przyprawione Chai of the Tiger jest o wiele lepsze jako latte niż maska ​​do włosów, uwierz nam na słowo.​